Bóbr powrócił…

niedawno informowaliśmy, że spokój i cisza w Garczynie sprzyja przyrodzie. Pokazaliśmy zdjęcie powalonego przez bobra drzewa na kąpielisku. Zanim zdążyliśmy posprzątać teren bóbr powrócił 🤔 Ogryzł końcówkę drzewa i zabrał go do swojego żeremia, którego jeszcze nie zlokalizowaliśmy. Udało nam się jednak, dzięki monitoringowi obiektu, odtworzyć ten moment. Zachęcamy do obejrzenia, aby przekonać się, jak sprytne jest to zwierze 😁

5 razy negatywni, czyli zdrowi

Przedstawiamy dla zainteresowanych schemat planu rozmieszczenia osób skierowanych do miejsca zbiorowej kwarantanny na terenie PCM Garczyn. Poczuwamy się również do poinformowania, iż u pięciu dotychczas skierowanych osób wyniki testu na obecność koronawirusa były negatywne, czyli są zdrowi i opuścili już Centrum. Aktualnie przebywają trzy osoby skierowane do kwarantanny.

Wszystko świadczy o tym, że miejsce takie jak nasze jest potrzebne. Są dowodem na to, że zasady społecznego izolowania zdają egzamin oraz zmniejszają ryzyko zakażenia.

Przyroda nie znosi pustki…

Chociaż PCM zamilkło od gwaru młodzieży i służy innym celom, wcale nie jest tutaj spokojnie. Coraz odważniej i liczniej gościmy „tubylców”. Na zdjęciach wizyta i efekty pracy bobrów. Natura jest tutaj tak blisko, że spodziewamy się kolejnych leśnych gości…

Główny specjalista ds. promocji – wybrany

W drodze konkursu na stanowisko Głównego specjalisty ds. promocji w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie został wybrany Pan Krzysztof Strzelecki, który posiada odpowiednie kompetencje i umiejętności do objęcia tego stanowiska.

Krzysztof Strzelecki posiada dwunastoletnie doświadczenie w pracy dydaktyczno-naukowej w szkolnictwie wyższym. W 2013 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk o Ziemi, w dyscyplinie geografii. Przez cztery lata, na stanowisku adiunkta, skutecznie kierował Pracownią Kartografii i Geoinformacji w Instytucie Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Równocześnie rozwijał swoje kompetencje zawodowe w branży marketingu, które rozpoczął już od 2005 roku, zarówno dla instytucji państwowych, jak i prywatnych firm. Od 2009 roku specjalizuje się w promowaniu i zarządzaniu systemem publikacji online dla czasopism naukowych.

Pan Krzysztof Strzelecki pełni również funkcję rzecznika prasowego PCM w Garczynie.

PCM – miejscem do kwarantanny

Wojewoda Pomorski w uzgodnieniu ze Starostą Kościerskim z dniem 3 sierpnia 2020 r., wyznaczył Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie na miejsce zbiorowej kwarantanny.
Jak można się domyślać decyzja ta oznacza, że PCM zostaje zamknięte dla osób postronnych na czas bliżej nieokreślony.
Z decyzjami rządowymi się nie dyskutuje, więc od dnia dzisiejszego brama Ośrodka została zamknięta. Prosimy o zrozumienie i liczymy, że taki stan nie będzie długo trwał.
Informujemy również, że została już przyjęta pierwsza osoba, która przez 10 dni przebywać będzie w PCM na kwarantannie.